Symbol jelenia

hirsch-58655_1280Cervus Elephus– Jeleń szlachetny jest symbolem męstwa, dumy i naturalnej szlachetności. Symbolizuje duszę, świat nadprzyrodzony i jest pośrednikiem pomiędzy wymiarami kosmosu. W chrześcijaństwie Jeleń symbolizuje Jezusa Chrystusa. W Buddyzmie– mądrość i ascezę. Jest także celtyckim przewodnikiem dusz. Jeleń miłuje samotność i melancholię. W starożytności był znakiem męskiej siły i namiętności. Jedno zwierzę, a tak wiele znaczeń. Jest to symbol ogromnej mocy.

Warto nosić przy sobie symbol Jelenia. Na zegarku, naszyjniku, bransoletce, czy innym rodzaju biżuterii. W domu można postawić figurę lub obraz nawiązujący do symboliki Jelenia. Otaczanie się bowiem przedmiotami z jego wizerunkiem ma deer zegarekbezpośredni wpływ na człowieka poprzez energetykę symboliczną- przenoszenie pozytywnych cech na osobę w jego otoczeniu. Dzięki temu staniemy się odważniejsi, bardziej zrównoważeni, a umysł uspokoi się i pozbędzie nadmiernych, negatywnych myśli. Energia serca i umysłu wzrośnie przy jednoczesnym uspokojeniu psychiki. W sytuacjach kryzysowych nabierzemy siły, a zarazem nie staniemy się nieczuli. Jeleń wskazuje także odpowiednią drogę w sytuacjach problemowych. Można posłużyć się przy tym wizualizacją, której przykład cytuję poniżej:

WIZUALIZACJA DROGI- to próba podjęcia odpowiedniej decyzji za pomocą własnej wyobraźni i połączenia ze swoim wnętrzem. Na początku należy się maksymalnie wyciszyć, wyrównać oddech i uspokoić ciało i myśli. Następnie należy wyobrazić sobie problem i możliwe rozwiązania w formie ścieżek przed którymi stoisz. Przed każdą drogą wyobrażamy sobie znak, drogowskaz na którym opisujemy gdzie dany wybór nas doprowadzi. Następnie wyobrażamy sobie Jelenia przy którym stoimy lub nawet siedzimy na jego grzbiecie. Wyobrażamy sobie strumień światła łączący nasz umysł z umysłem Jelenia i prosimy w myślach by pomógł nam wybrać odpowiednią drogę. Następnie należy odrzucić z umysłu wszystkie myśli, oczyścić go i oglądać tę wizualizację jako widz, nie uczestnik. Puszczamy wodze wyobraźni i nie myśląc o niczym innym patrzymy co zrobi Jeleń, czy pójdzie w jedną z dróg. Jeśli jednak nasz wyobrażony Jeleń nie ruszy się w ogóle może to oznaczać, iż żadna z przedstawionych dróg nie jest dla nas dobra i należałoby zastanowić się nad zupełnie innym rozwiązaniem. (cytat Wizualizacji Drogi pochodzi z książki pt. „Fitness dla duszy” w rozdziale o zwierzęcych totemach temat poruszany jest znacznie szerzej)hirsch-899116_1280

„Jako Jeleń krzyczy do strumienia wód, tak dusza moja woła do Ciebie, o Boże!”

Psalm 42,2

 

Autor

Fitness dla duszy

Mam na imię Kamila. Jestem autorką książki i bloga pt. Fitness dla duszy. Nazwą tą określam trening ciała, umysłu i wewnętrznych mięśni duszy. Polega on na odnajdywaniu magii w codziennym życiu. Każdy dzień ma w sobie bowiem cząstkę czarów, należy ją tylko odnaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *