Grafik zajęć

yoga-1883439_1920

CZWARTKI Z FITNESSEM DLA DUSZY

Jeśli znudziła Ci się siłownia i treningi w klubach fitness – zapraszam na autorskie zajęcia, których nigdzie indziej nie spotkasz!

W każdą środę od godziny 19.00 ( 11.01.2018 zajęcia w czwartek 19-20) zapraszamy na innowacyjne zajęcia. Treningi odbywają się w Wieliczce w Hotelu Salin przy ul. Tadeusza Kościuszki 5 (bezpośrednio obok parku i sklepu Biedronka). Godziny mogą nieznacznie ulec zmianie, w zależności od ilości zapisanych osób. Liczba miejsc ograniczona.

PROMOCJA NA DOBRY START! Koszt jednej godziny zajęć to jedyne 15 zł! 

Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 793-577-199, poprzez formularz kontaktowy na stronie lub bezpośrednio pod adresem mailowym: kontakt@fitnessdladuszy.com.pl

Strój sportowy i obuwie zamienne niezbędne na wszystkich zajęciach.

19-20 COMBO, czyli Trening CC+Stressching+Relaksacja

20-21 CORE, zdrowy kręgosłup/mocne plecyc (lub poniedziałek)

 

Poniedziałek lub środa ( w zależności od preferencji grupy) Zdrowy kręgosłup – To innowacyjna forma prowadzenia treningu tego typu. Będziemy pracować nad odpowiednią stymulacją osłabionych mięśni wokół kręgosłupa, aby je najpierw wzmocnić, później rozruszać, rozciągnąć i w końcu rozluźnić i zrelaksować. Na zajęciach nie będziemy jednak skupiać się jedynie na kręgosłupie. Podejście do ciała będzie holistyczne, zatem prócz kręgosłupa, otworzymy biodra, naciągniemy nogi, otworzymy i rozruszamy zamknięte barki, na których niestety osiada cały Wasz stres. Poćwiczymy także odpowiednie poruszanie oczami, bo to także wpływa na jakość zdrowia 😉 Zajęcia będą ciekawe, inne niż wszystkie dostępne w wielkich klubach i co najważniejsze nasze grupy są kameralne. Znamy się wszyscy, wiemy co każdemu dolega, dlatego potrafimy lepiej pomóc, a także w spokoju poćwiczyć. Na trening zapraszam każdego, bez względu na wiek. Przestańmy w końcu myśleć, że zajęcia typu „zdrowy kręgosłup” są tylko dla starszych ludzi, nie! Te zajęcia są dla każdego, chcącego utrzymać CAŁE ciało w zdrowej formie na długi czas! Jest takie powiedzenie, że człowiek jest młody, kiedy jego kręgosłup i ciało jest elastyczne, w momencie utraty elastyczności- zaczynamy się dopiero starzeć… 😉

Środa 19-20 COMBO

Rozgrzewką będzie Trening CC (całościowy), środkową część zajęć zajmie Origami Ciała, gdzie będziemy uczyć się skręcać i wchodzić w ciekawe pozycje zaczerpnięte z jogi, co niebywale poprawia ruchomość, sprężystość i panowanie nad własnym ciałem. Natomiast na koniec.. Rozciąganie i kompletna relaksacja ze Stress-Chi-ngiem! Będziemy używać tzw. maty tortur, magicznych kulek i innych ciekawych przedmiotów 

Tego jeszcze nie było! Na jednych zajęciach poruszycie wszystkie komórki swojego ciała, od małego palca stopy, aż po czubek głowy! Popracujemy zarówno nad dużymi partiami mięśni, jak i tymi mniej używanymi tj.stopy, dłonie, czy nawet twarz. Na tych zajęciach możecie wzmocnić ciało, rozciągnąć je, a także najpierw poruszyć, by później zrelaksować nawet umysł!!! Nie lada gratka dla fun’ów sportu i zdrowego stylu życia.
Przyjdź i odkryj z nami coś nowego, odkryj nowego siebie!!!

yoga-1883353_1920

TRENING CC (Całe ciało) – Są to ćwiczenia rozgrzewkowe angażujące całe ciało. Holistyczne podejście pozwala trenować osobom z każdego stopnia zaawansowania. Na treningu pracujemy nad zwiększeniem ruchliwości całego ciała i zapobiegamy zastaniu mięśni. Wzmacniamy ciało, jednocześnie je rozluźniając i relaksując. Prócz dużych partii mięśniowych zaangażowane są także te często pomijane jak: stopy, dłonie i nadgarstki, barki, szyja, mięśnie wokół kręgosłupa czy nawet twarz. Trening dodaje energii, wzmacnia całe ciało, ducha i umysł. Niektóre z ćwiczeń synchronizują pracę naszego mózgu, dając efekt maksymalnego skupienia.
TYP: połączenie ćwiczeń energetycznych i relaksacyjnych, mentalno- mięśniowe

 yoga-1883417_1920
ORIGAMI CIAŁA – zajmuje środkową część zajęći jest niejako połączeniem dalekowschodnich technik pracy z ciałem tj. joga, tai chi, qigong. Celem jest uzyskanie najwyższego (dla każdego indywidualnie) rozruszania ciała poprzez zastosowanie ciekawych, rozciągająco-napinających pozycji ciała. Niektóre ćwiczenia będą porażały swą prostotą na innych postaramy się wydobyć z ciała jak najwięcej poprzez ustawianie się w różnych pozycjach.
TYP: rozciągające, mentalne

yoga-1883377_1920
STRESS-CHI-NG (pod koniec każdych zajęć)
 końcowy element treningu, składa się z dwóch połączonych ze sobą członów stress – ponieważ trening ma na celu doprowadzenie do głębokiej relaksacji poprzez redukcję napięcia, a także słowo chi opisującego wewnętrzną energię, krążącą w każdym z nas. Zajęcia zatem są niczym innym, jak pracą z własną wewnętrzną energią, okiełznania jej i próby kierowania jej ruchu. Dodatkowym elementem jest bardzo ważne i zaniedbywane w dzisiejszych czasach rozciąganie całego ciała, dzięki któremu czujemy się zdrowiej. Jesteśmy bardziej ruchliwi, mniej narzekamy na bóle, mamy więcej energii. Takie naładowanie baterii potrzebne jest każdemu z nas.
TYP: spokojne, relaksacyjne, rozciągające, mentalne 

Cały trening opiera się na dalekowschodniej teorii pięciu przemian: ogień – energetyczna rozgrzewka, ziemia- ćwiczenia statyczne, metal- ostre szybkie, mocne ruchy, woda – ćwiczenia płynne, drzewo – zakorzenienie i uzyskanie tzw. efektu Zen, czyli delikatnego pobudzenia z jednoczesnym rozluźnieniem. Takiej dawki energii i relaksacji nie uzyskasz nigdzie indziej!

Na treningi zapisać może się każdy – rozpoczynamy naukę od poziomu podstawowego. Wszystkie zajęcia dedykowane są osobom pragnącym zwiększać świadomość i możliwości własnego ciała i uczestniczyć w miarę regularnym trybie, aby po czasie przechodzić do grup bardziej zaawansowanych.

Dodatkowo ruszamy z zapisami na kurs tańca towarzyskiego! Samba, cha-cha, jive, salsa, bachata, walc i wiele wiele innych!!! Dajcie znać, czy wolicie by kurs odbywał się w środy późnym wieczorem, czy może w soboty?  Piszcie swoje propozycje, każda zostanie rozpatrzona!

Uwolnij z nami swoją wewnętrzną moc!P8240204

Prowadząca: Kamila Maciejko
Instruktorka tańca i fitness. Trenowałam taniec towarzyski od 7-ego roku życia, z czasem rozpoczęłam przygodę z zajęciami mentalnymi, które stały się moją specjalnością, ale uwielbiam także mocniejsze formy aktywności „do ostatniej kropli potu” 😉 Na swoich zajęciach staram się pokazać w jaki sposób można połączyć ciało i umysł. Moją pasją jest joga, medycyna chińska, a także alternatywne formy fitnessu. Zajmuje się także muzykoterapią i terapią kamertonami. Ciągle poszerzam swoją wiedzą na temat świata zarówno rzeczywistego, jak i alternatywnego. Wydałam książkę pt. „Fitness dla duszy”. Moje motto to: „Wszystko staje się możliwe, jeśli tylko ma się otwarty umysł”.